Akcja Grecja

Projekt Akcja Grecja zrodził się spontanicznie w trakcie wakacyjnego wypadu. Dzięki wsparciu Ambasady Grecji wyruszyłam w podróż, podczas której podpatrywałam życie mieszkańców Hellady, próbowałam (nieraz bez opamiętania!) lokalnej kuchni i odkrywałam miejsca nieznane turystom. W ciągu 5 miesięcy przemierzyłam Wyspy Jońskie, Peloponez, Sporady Północne i Cyklady. Podróż na te ostatnie zaowocowała napisaniem przewodnika dla Wydawnictwa Bezdroża.

Spotykając niesamowitych i serdecznych ludzi, dzięki którym przeżywałam niezliczone przygody, przekonałam się, że Grecja jest jednym z najbardziej gościnnych krajów, jakie miałam okazję odwiedzić. Dodam do tego jeszcze piękne krajobrazy, doskonałą kuchnię oraz wspaniałe tradycje kulturowe. I przystępne ceny. Nic dziwnego, że ciągle tam wracam.


Agnieszka Zawistowska – dziennikarka, podróżniczka, fotografka oraz niepoprawna fanka kuchni śródziemnomorskiej i Anthony’ego Bourdain’a. Przez kilka lat związana z „Gazetą Wyborczą”, gdzie pracowała jako redaktorka. Od paru lat freelancerka współpracująca z magazynami i portalami podróżniczymi oraz lifestylowymi.